Træningstider

Træningstider på cykelbanen i Ballerup Super Arena 2020


Ingen omklædning i Ballerup Super Arena.
___

Fr. 4. dec.  
Kl. 16:00-19:00 U-23 Kraftcenter for inviterede (Amund/J.Mørkøv)

Lø. 5. dec.   
Kl. 10:30-13:00 Masters ældre – fri moderat tempo (ansv: Jan Ryan)
Kl. 13:00-16:00 DM-derny-pace-deltagere med egen pacer  
___

Sø. 6. dec.    
Kl. 09:00-11:30 Parløbstræning kvinder/piger inviterede (H.Falk)
Kl. 11:30-14:00  Elite – fri træning (træner: Amund Johansen)  
Kl. 14:00-16:00  Velo Events 

___

Ma. 7. dec.    
Kl. 16:00-18:00 Elite – struktureret træning (tr: Dion Åkerström)
Kl. 18:00-20:00 U19, U17 – struktureret træning (tr: Michael Smith L) 
Kl. 20:00-22:30 Masters hold 1 – træner: Jørgen Sørensen 
___

Ti. 8. dec.  
Kl. 06:30-08:30 Netværkscykling
Kl. 12:30-14:30 Masters – fri træning i moderat tempo (Jan Ryan)
Kl. 14:30-16:30 Elite + super-masters – fri træning (Jan Ryan) 
Kl. 16:30-20:30 Kraftcenter U17 (træner: Thomas Dalsted m.fl.)  
Kl. 20:30-22:30 Masters hold 2 (træner: Henrik Falk) 
___

On. 9. dec.    
Kl. 06:30-09:00 DBC lukket hold 
Kl. 16:00-17:30 Børn, nye uden baneerfaring – tr: Jan Ryan 
Kl. 17:30-19:00 Børn, U11, U13 – træner Simone Smith-L.
Kl. 19:00-21:00 Børn, U15 – træner: Simone Smith Larsen 
Kl. 21:00-23:00 Masters hold 3 – træner Henning Hartvig 
___

To. 10. dec.  
Kl. 06:30-08:30 Netværkscykling 
Kl. 16:00-18:30 Opvarmning til cykelstævne
Kl. 18:30-22:30 Cykelstævne 
___

Fr. 11. dec.  
Kl. 16:00-19:00 U-23 Kraftcenter for inviterede (J.Mørkøv/Amund J)
___

Lø. 12. dec.  
Kl. 10:00-12:00 DCR-Ballerup     
Kl. 12:00-14:00 Masters hold 4 (træner: Lars Kure) 
Kl. 14:00-16:00 Elite – fri træning (træner: Dion Åkerström) 
___

Sø. 13. dec.  
Kl. 14:00-16:00 Velo Events 
___

Ma. 14. dec.  
Kl. 16:00-18:00 Elite – struktureret træning (tr: Dion Åkerström) 
Kl. 18:00-20:00 U19, U17 – struktureret træning (tr: Michael Smith L)  
Kl. 20:00-22:30 Masters hold 1 – træner: Jørgen Sørensen 
___

Ti. 15. dec.  
Kl. 06:30-08:30 Netværkscykling
Kl. 12:30-14:30 Masters – fri træning i moderat tempo (Jan Ryan)
Kl. 14:30-16:30 Elite + super-masters – fri træning (Jan Ryan) 
Kl. 16:30-20:30 Kraftcenter U19 (træner: Thomas Dalsted m.fl.) 
Kl. 20:30-22:30 Masters hold 2 (træner: Henrik Falk) 
___

On. 16. dec.  
Kl. 06:30-09:00 DBC lukket hold 
Kl. 16:00-17:30 Børn, nye uden baneerfaring – tr: Jan Ryan 
Kl. 17:30-19:00 Børn, U11, U13 – træner Simone Smith-L.
Kl. 19:00-21:00 Børn, U15 – træner: Simone Smith Larsen 
Kl. 21:00-23:00 Masters hold 3 – træner Henning Hartvig 
___

To. 17. dec.  
Kl. 06:30-08:30 Netværkscykling 
Kl. 16:00-16:30 Elite, U19, U17 – fri opvarmning
Kl. 16:30-18:30 Elite, U19, U17 – parløbstræning (Jacob Mørkøv) 
Kl. 18:30-20:30 DCR-Ballerup
Kl. 20:30-22:30 Masters hold 4 – træner Lars Kure  
___

Fr. 18. dec.  
Kl. 10:00-14:00 Landsholdet (træner: Casper Jørgensen)
Kl. 16:00-19:00 U-23 Kraftcenter for inviterede (Chr.Ranneries) 
___

Lø. 19. dec.  
Kl. 10:00-12:30 Kraftcenter piger (træner: Thomas Dalsted m.fl.)
Kl. 16:00-18:30 Kraftcenter piger (træner: Thomas Dalsted m.fl.)
___

Sø. 20. dec.  
Kl. 09:30-12:30 Landsholdet (træner: Casper Jørgensen)
Kl. 16:30-19:00 Landsholdet (træner: Casper Jørgensen)
___

Ma. 21. dec.  
Kl. 16:00-18:00 Landsholdet (træner: Casper Jørgensen)
Kl. 18:00-20:00  U19, U17 – struktureret træning (tr.: Michael Smith L)  
Kl. 20:00-22:30 Masters hold 1 – træner: Jørgen Sørensen 
___

Ti. 22. dec.  
Kl. 06:30-08:30 Netværkscykling 
Kl. 12:30-14:30 Masters – fri træning i moderat tempo (Jan Ryan)
Kl. 14:30-16:30 Elite + super-masters – fri træning (Jan Ryan) 
Kl. 16:30-20:30 Kraftcenter U17 (træner: Thomas Dalsted m.fl.) 
Kl. 20:30-22:30 Masters hold 2 (træner: Henrik Falk) 
___

On. 23. dec.  
Kl. 06:30-09:00 DBC lukket hold 
Kl. 16:00-17:30 Børn, nye uden baneerfaring – tr: Jan Ryan 
Kl. 17:30-19:00 Børn, U11, U13 – træner Simone Smith-L.
Kl. 19:00-21:00 Børn, U15 – træner: Simone Smith Larsen 
Kl. 21:00-23:00 Masters hold 3 – træner Henning Hartvig 
___

To. 24. dec.  
Kl. 06:30-08:30 Netværkscykling 
Kl. 10:00-12:00 Masters hold 2 (træner: Henrik Falk) 
___

Fr. 25. dec. Ingen træning 
___

Lø. 26. dec.   ?  
___

Sø. 27. dec.  
Kl. 08:00-10:00 Masters hold 1 (træner: Jørgen Sørensen) *)
Kl. 10:00-12:00 Masters hold 2 (træner: Henrik Falk) *)
Kl. 12:00-14:00 Masters hold 3 (træner: Henning Hartvig)  *)

              *)   Træning må evt. udgå pga. klargøring cykelstævne  
___

Ma. 28. dec.  
Kl. 08:00-16:00 Klargøring til cykelstævne
Kl. 16:00-22:00 Cykelstævne incl. opvarmning 
___

Ti. 29. dec.  
Kl. 06:30-09:00 DBC Lukket hold 
Kl. 12:00-14:00 Masters – fri træning moderat tempo (Jan Ryan) 
Kl. 14:00-16:00 Elite + super-masters (Jan Ryan) 

____
29. dec.(kl.16) – 31 dec. Incl. Atletik