Træningstider

)

On. 25. jan. Ingen træning DD.

To. 26. jan. Kl. 07:00-09:00 Hedegaardsskolen m.fl.
Kl. 16:00-18:30 Opvarmning til cykelstævne
Kl. 18:30-22:00 Cykelstævne

Fr. 27. jan. – sø. 29. jan. Atletik-stævne (ingen cykling)

Ma. 30. jan.. Kl. 16:00-18:3800 Elite, U19, – strukturæret træn. (tr: Dion Å)
Kl. 18:00-20:00, U17, struktureret træning (tr: Dion Å)
Kl. 20:00-22:00 Masters hold 1 (træner: Rasmus Nielsen)

Ti. 31. jan. Kl. 07:00-09:00 Hedegaardsskolen m.fl.
Kl. 12:30-14:30 Masters alle – moderat tempo (tr: Jan Ryan)
Kl. 14:30-17:00 Elite, U19, U17 – fri træning
Kl. 17:00-20:30 Kraftcenter U19 inviterede (tr: Th.Dalsted m.fl.)
Kl. 20:30-22:30 Masters hold 2 (træner: Henrik Falk)

On. 1. feb.      Kl. 09:00-15:00                DCU test (træner: Tayeb Braikia)  

                       Kl. 16:30-18:30                Børn U13 og U11  (træner: Jimmi Madsen)

                       Kl. 18:30-20:30                Børn U15  (træner: Henrik Falk)

                       Kl. 20:30-22:30                 Masters hold 3 (træner: Henning Hartvig)  

To. 2. feb.       Kl. 07:00-09:00               Hedegaardsskolen m.fl.    

                       Kl. 09:30-12:30                DCU-landsholdet (træner: Casper Jørgensen)

                       Kl. 16:30-19:00                DCU-landsholdet (træner: Casper Jørgensen)                                          

                       Kl. 19:00-20:00                U13+U11 DM forberedende -træning (træner: Jimmi Madsen) 

                       Kl. 20:00-21:00                U15 DM forberedende træning (træner: Henrik Falk)

                       Kl. 21:00-22:45                Masters hold 4 (træner: Lars Kure)

Fr. 3. feb.       Kl. 09:30-12:30                DCU-landsholdet (træner: Casper Jørgensen)

                       Kl. 14:00-16:00                Kommunecykling

                       Kl. 16:30-19:00                DCU-landsholdet (træner: Casper Jørgensen)

                       Kl. 19:00-21:30                 Kraftcenter U17-inviterede (Th.Dalsted m.fl.)

Lø. 4. feb.       Kl. 09:00-10:00               Opvarmning til cykelstævne

                       Kl. 10:00-?                        Cykelstævne DM børn og unge

Sø. 5. feb.      Kl. 08:00-09:00                Opvarmning til cykelstævne

                       Kl. 09:00-?                      Cykelstævne DM børn og unge   

Ma. 6. feb.      Kl. 16:30-19:30                Elite, U19, U17 – struktureret træning (træner: JS)

                       Kl. 19:30-21:30                Masters hold 1 (træner: Jørgen Sørensen)

Ti. 7. feb.        Kl. 07:00-09:00                Hedegaardsskolen m.fl.       

                       Kl. 12:30-14:30                Masters alle – moderat tempo (tr: Jan Ryan) 

                       Kl. 17:00-20:30                Kraftcenter U19 inviterede (træner: Th.Dalsted m.fl.)

                       Kl. 20:30-22:30                Masters hold 2 (træner: Henrik Falk)

On. 8. feb.      Kl. 16:30-18:30                Børn U13 og U11  (træner: Jimmi Madsen)

                       Kl. 18:30-20:30                Børn U15  (træner: Henrik Falk)

                       Kl. 20:30-22:30                 Masters hold 3 (træner: Henning Hartvig)  

To. 9. feb.       Kl. 07:00-09:00               Hedegaardsskolen m.fl.    

                       Kl. 16:00-18:30                Elite, U19, U17 – parløbstræning (tr: M.Krigbaum)

                       Kl. 18:30-20:30                 Masters rutinerede – parløbstræning (tr: J.Faust) 

                       Kl. 20:30-22:30                 Masters hold 4 (træner: Lars Kure)

Fr. 10. feb.      Kl. 14:00-16:00               Kommunecykling

                       Kl. 16:00-18:00                VeloEvents

Lø. 11. feb.     Kl. 10:00-12:00                Masters rutinerede – parløbstræning (tr: J.Faust)                                          

                       Kl. 12:00-14:00                Masters alle – moderat tempo (tr: Jan Ryan)

                       Kl. 14:00-16:00                Masters hold 3+4 (træner: Henning Hartvig)

Ma. 13. feb.    Kl. 16:30-19:30                Elite, U19, U17 – struktureret træning (træner: js)

                       Kl. 19:30-21:30                Masters hold 1 (træner: Jørgen Sørensen)

Ti. 14. feb.      Kl. 07:00-09:00                Hedegaardsskolen m.fl.       

                       Kl. 12:30-14:30                Masters alle – moderat tempo (tr: Jan Ryan) 

                       Kl. 17:00-20:30                Kraftcenter U19 inviterede (tr: Th.Dalsted m.fl.)

                       Kl. 20:30-22:30                Masters hold 2 (træner: Henrik Falk)

On. 15. feb.    Kl. 16:30-18:30                Børn U13 og U11  (træner: Jimmi Madsen)

                       Kl. 18:30-20:30                Børn U15  (træner: Henrik Falk)

                       Kl. 20:30-22:30                 Masters hold 3 (træner: Henning Hartvig)  

To. 16. feb.     Kl. 07:00-09:00               Hedegaardsskolen m.fl.

                       Kl. 16:00-18:30                Elite, U19, U17 – parløbstræning (tr: M.Krigbaum)

                       Kl. 18:30-20:30                 Masters rutinerede – parløbstræning (tr: J.Faust) 

                       Kl. 20:30-22:30                 Masters hold 4 (træner: Lars Kure)

Fr. 17. feb.     Kl. 08:30-12:30                DCU-landsholdet (træner: Casper Jørgensen)

                      Kl. 15:30-18:00                DCU-landsholdet (træner: Casper Jørgensen)

                      Kl. 18:00-21:30                Kraftcenter U17 inviterede (tr: Th.Dalsted m.fl.) 

Lø. 18. feb.    Kl. 08:30-12:00                DCU-landsholdet (træner: Casper Jørgensen)

                      Kl. 12:00-19:00

Sø. 19. feb.    Kl. 08:00-14:00

                       Kl. 14:00-16:00                     VeloEvents

                       Kl. 16:00-18:30                MTB klub event / DBC Ballerup

Ma. 20. feb.    Kl. 16:30-19:30                Elite, U19, U17 – struktureret træning (træner: Rasmus Nielsen)

                       Kl. 19:30-21:30                Masters hold 1 (træner: Jørgen Sørensen)

Ti. 21. feb.      Kl. 07:00-09:00                Hedegaardsskolen m.fl.       

                       Kl. 12:30-14:30                Masters alle – moderat tempo (tr: Jan Ryan) 

                       Kl. 17:00-20:30                Kraftcenter U19 inviterede (tr: Th.Dalsted m.fl.)

                       Kl. 20:30-22:30                Masters hold 2 (træner: Henrik Falk)

On. 22. feb.    Kl. 16:30-18:30                Børn U13 og U11  (træner: Jimmi Madsen)

                       Kl. 18:30-20:30                Børn U15  (træner: Henrik Falk)

                       Kl. 20:30-22:30                 Masters hold 3 (træner: Henning Hartvig)  

To. 23. feb.     Kl. 07:00-09:00               Hedegaardsskolen m.fl.

                       Kl. 13:00-16:00                DBC-test

                       Kl. 16:00-18:30                Elite, U19, U17 – parløbstræning (tr: M.Krigbaum)

                       Kl. 18:30-20:30                 Masters rutinerede – parløbstræning (tr: J.Faust) 

                       Kl. 20:30-22:30                 Masters hold 4 (træner: Lars Kure)

Fr. 24. feb.     Kl. 14:00-16:00                Kommune Cykling

                       Kl. 17:00-20:30                Kraftcenter U17 inviterede (tr:Th.Dalsted m.fl.)

Lø. 25. feb.                                           Fodbold stævne

Sø. 26. feb.    Kl. 08:00-14:00 (muligt Masterstævne)

                       Kl. 14:00-16:00                VeloEvents

                       Kl. 16;00-18:00

Ma. 27. feb.    Kl. 07:00-15:00                Administrationen

                       Kl. 16:30-19:30                Elite, U19, U17 – struktureret træning (tr: Dion Å)

                       Kl. 19:30-21:30                Masters hold 1 (træner: Rasmus Nielsen)

Ti. 28. feb.      Kl. 07:00-17:00                Administrationen

                      

                       Kl. 17:00-20:30                Kraftcenter U19 inviterede (tr: Th.Dalsted m.fl.)

                       Kl. 20:30-22:30                Masters hold 2 (træner: Henrik Falk)

Share