Træningstider

Træningstider på cykelbanen i Ballerup Super Arena 2017

To. 9. feb.

Kl. 06:30-09:00                   Lukket DBC-hold

Kl. 16:00-19:00                   Elite, U19, U17 – struktureret træn.(tr: Dion Åkerström)

Kl. 19:00-21:00                   DCR-Ballerup

Kl. 21:00-23:00                   Veteraner – hold Flex (træner: Lars Kure)

 

Fr. 10. feb.

Kl. 06:30-09:00                   Idrætsklasser Hedegaardsskolen m.fl.

Kl. 15:30-17:00                   Børn – nye ell.lidt baneerfaring (træner: Kim Ryan)

Kl. 17:00-19:00                   Fremmed cykelevent

 

Lø. 11. feb.

Kl. 07:30-09:00                   Børn U13 + U11 (træner: Simone og Bjarne Kratholm)

Kl. 09:00-10:30                   Børn U15  (trænere: Simone og Bjarne Kratholm)

Kl. 10:30-13:00                   DCU/team Danmark – landsholdet

Kl. 13:00-14:00                   Elite, U19, U17 – intervaltræning (træner: Kenneth Berner)

Kl. 14:00-16:00                   Fremmed cykelevent

Kl. 16:00-17:30                   Damer + veteraner tirsdagsholdet (træner: Henrik Falk)

Kl. 17:30-20:00                   DCU/Team Danmark – landsholdet

 

Sø. 12. feb.

Kl. 08:00-10:30                  Veteraner, onsdags- + Flex-holdet (træner: Lars Kure)

Kl. 10:30-13:30                   DCU/Team Danmark – landsholdet

Kl. 13:30-15:00                   Elite, U19, U17 – intervaltræning (træner: Kenneth Berner)

Kl. 15:00-17:00                   Fremmed cykelevent

Kl. 17:30-20:00                   DCU/Team Danmark – landsholdet

 

Ma. 13. – Fr. 17. feb.

Aflyst pga opsætning af nye kraner

 

Lø.18. feb.

Handicap-cykling event

 

Sø. 19. feb.

Start på klargøring til GG Festival

 

Ma. 20.- to.23. feb.

Klargøring til GG Festival

 

Fr. 24.- sø. 26. feb.

GG Festival

 

Ma. 27. feb.

Nedtagning fra GG Festival

 

Ti. 28. feb.

Kl. 13:00-15:00                   Veteraner – hold Master+

Kl. 15:00-17:00                   Elite, U19, U17 – fri træning

Kl. 17:00-19:00                   Kraftcentertræning U19 (træner: Thomas Dalsted m.fl.)

Kl. 19:00-21:00                   Kraftcentertræning U17 (træner: Thomas Dalsted m.fl.)

Kl. 21:00-23:00                   Veteraner – tirsdagsholdet (træner: Henrik Falk)