Herre elite feltet til DBC Ballerups 3 dages løb 2023
Par nr. 1 | Yoeri Harvik / Jan-Willem van Schip |
Par nr. 2 | Sebastian Juul / Arne Birkemose |
Par nr. 3 | Matias Malmberg / Aaron Gate |
Par nr. 4 | Matias E Larsen / Gustav Wang |
Par nr. 5 | Yanne Dorenbos / Marcus Njor |
Par nr. 6 | Frederik Rodenberg / Carl-Frederik Bevort |
Par nr. 7 | Niklas Larsen / Michael Mørkøv |
Par nr. 8 | Phillip Mathisen / Tobias Mørch Kongsted |
Par nr. 9 | Theodor Storm / Lasse Normann Leth |
Par nr. 10 | Jonatan Aagaard / August Birk Hundt |
Par nr. 11 | Oskar Ulrik Winkler / Anders Fynbo |
Par nr. 12 | Robin Skivild / Wojciech Psczolarski |
Par nr. 13 | Julius Johansen / Conrad Haugsted |
Par nr. 14 | Fredrik Bjørn Sørensen / Mads Andersen |
Dame elite feltet præsenteret af RYTGER køl og frys
Par nr. 1 | Marit Raaijmakers / Michelle Andres |
Par nr. 2 | Wilma Aintila / Kristýna Burlova |
Par nr. 3 | Lucy Nelson / Babette van der Wolff |
Par nr. 4 | Constance Marchand / Lily Plante |
Par nr. 5 | Lisa van Belle / Yilla Threels |
Par nr. 6 | Nora Tveit / Tusnelda Svanholmer |
Par nr. 7 | Ellen Klinge / Amalie Dideriksen |
Par nr. 8 | Milena Del Sarto / Giulia Affaticati |
Par nr. 9 | Ida Fialla / Anna M. Hansen |
Par nr. 10 | Ida Krum / Astrid B. Sørensen |
Par nr. 11 | Johanne Resen / Nicolina Hansen |
Par nr. 12 | Anika Rasmussen / Tessa Dijksman |
Par nr. 13 | Ida Krickau / Mathilde Cramer |
Talent feltet præsenteret af Claus Dalsgaard a/s
Par nr. 1 | Marius Hobolth / Sebastian Haaning |
Par nr. 2 | Mikkel skoubo / Rasmus Lodahl |
Par nr. 3 | Kasper Solsbæk / Albert Lundgren |
Par nr. 4 | Noah Lindholm Møller Andersen / Magnus Gimsing Åhman |
Par nr. 5 | Oskar Andersen / Rasmus Helt Hansen |
Par nr. 6 | Collin willas Lund / Nikolai Kristof Simon Gersager |
Par nr. 7 | Anton Louw Larsen / Peter Bheki Kring Laursen |
Par nr. 8 | Julius Løvstrup Birkedal / Elias Andersen |
Par nr. 9 | Aksel Storm / Gustav Johansen |
Par nr. 10 | Frederik Dupont Hougaard / Mads Bertram Kristensen |
Par nr. 11 | Jens Hjelm Hvass Hansen / Julius Nielsen |
Par nr. 12 | Mathias Post / Albert Hansgaard Jensen |
Par nr. 13 | Alexander Louis Svenningsen / Jakob Resen |
Par nr. 14 | Sylvester Stokbro / Oskar Louw Larsen |
Par nr. 15 | Tristan Bruun Bak / Marcus Ritter |
Par nr. 16 | Tobias Bahn / Johann Bünger |
Mini rytter præsenteres af OTA Solgryn
Par nr. 1 | Julius Tange – Gustav Hallasmøller |
Par nr. 2 | Christian Almblad-Retzel – Arn Sonne |
Par nr. 3 | Emil Larsen – Storm Banke |
Par nr. 4 | Emil Huulgaard – Mikkas Skoubo |
Par nr. 5 | Karolina Gormsen – Rasmus Vestergård |
Par nr. 6 | Ingolf Christensen – Anders Ravn |
Par nr. 7 | Valdemar Wagner – Johan Andersen |
Par nr. 8 | Magne Brandt-Svanekier – Marcus Cramer |
Par nr. 9 | Nicolai Solsbæk – Gustav Schlüter |
Par nr. 10 | Frederik Ustrup – Christian Jensen |
Par nr. 11 | Milla Huulgaard – Alma Sørensen |
Par nr.12 | Philipp Almblad-Retzel – Storm Jensen |
Par nr. 13 | Max Nielsen – Vilhelm Nielsen |
Par nr. 14 | Mads Dyring – Kevin Vollertsen |