Vindere af 6-dages løbet

Vindere af 3-dages løbet i Ballerup Super Arena herre og damer.

2020

2021

2022 

2023 Michael Mørkøv/Niklas Larsen (Danmark) – Amalie Didriksen/Ellen Klinge (Danmark)

 

 

Vindere af det københavnske 6-dagesløb

 

57 2019 Kenny De Ketele/Moreno De Pauw (Belgien)
56 2018 Michael Mørkøv (Danmark)/Kenny De Ketele (Belgien)
55 2017 Michael Mørkøv/Lasse Norman (Danmark)
54 2016 Alex Rasmussen/Jesper Mørkøv (Danmark) 
53 2015 Alex Rasmussen/Michael Mørkøv (Danmark)
52 2014 Robert Bartko/Marcel Kalz (Tyskland)
51 2013 Michael Mørkøv/Lasse Norman Hansen (Danmark) 
50 2012 Iljo Keisse (Belgien)/Marc Hester (Danmark)
49 2011 Alex Rasmussen/Michael Mørkøv (Danmark)
48 2010 Alex Rasmussen/Michael Mørkøv (Danmark)
47 2009 Alex Rasmussen/Michael Mørkøv (Danmark)
46 2008 Bruno Risi/Franco Marvulli (Schweiz)
45 2007 Bruno Risi/Franco Marvulli (Schweiz)
44 2006 Robert Slippens/Danny Stam (Holland)
43 2005 Jimmi Madsen/Jakob Piil (Danmark)
42 2002 Matthew Gilmore (Belgien)/Scott McGrory (Australien) 
41 1999 Jimmi Madsen/Tayeb Braikia (Danmark) 
40 1998 Silvio Martinello/Marco Villa (Italien)
39 1997 Jens Veggerby/Jimmi Madsen (Danmark)
38 1996 Bruno Risi/Kurt Betschart (Schweiz)
37 1995 Danny Clark (Australien)/Jimmi Madsen (Danmark) 
36 1994 Bruno Risi/Kurt Betschart (Schweiz)
35 1993 Jens Veggerby/Rolf Sørensen (Danmark)
34 1992 Danny Clark (Australien)/Urs Freuler (Schweiz)
33 1991 Danny Clark (Australien)/Jens Veggerby (Danmark) 
32 1989 Danny Clark (Australien)/Jens Veggerby (Danmark)
31 1989 Danny Clark (Australien)/Urs Freuler (Schweiz)
30 1988 Roman Hermann (Lichtenstein)/Hans-Henrik Ørsted (Danmark)
29 1987 Danny Clark (Australien)/Tony Doyle (Storbritannien) 
28 1986 Danny Clark (Australien)/Tony Doyle (Storbritannien) 
27 1985 Gert Frank/Hans-Henrik Ørsted (Danmark)
26 1984 Dietrich Thurau/Albert Fritz (Tyskland)
25 1983 Patrick Sercu (Belgien)/Gert Frank (Danmark)
24 1982 Patrick Sercu (Belgien)/René Pijnen (Holland)
23 1981 Patrick Sercu (Belgien)/Albert Fritz (Tyskland)
22 1980 Patrick Sercu (Belgien)/Albert Fritz (Tyskland)
21 1979 René Pijnen (Holland)/Gert Frank (Danmark)
20 1978 Danny Clark/Donald Allan (Australien)
19 1977 Patrick Sercu (Belgien)/Ole Ritter (Danmark)
18 1976 Dieter Kemper (Tyskland)/Graeme Gilmore (Australien) 
17 1960 Rik Van Steenbergen/Emile Severeyns (Belgien)
16 1959 Kay Werner Nielsen/Palle Lykke (Danmark)
15 1958 Rik Van Steenbergen/Emilie Severeyns (Belgien) 
14 1957 Jean Roth/Fritz Pfenninger (Schweiz)
13 1956 Gerrit Schulte (Holland)/Luvien Gillen (Luxembourg) 
12 1956 Georges Senfftleben/Dominique Forlini (Frankrig) 
11 1955 Kay Werner Nielsen/Evan Klamer (Danmark)
10 1954 Ferdinando Terruzzi (Italien)/Lucien Gillen (Luxembourg) 
9 1953 Ferdinando Terruzzi (Italien)/Lucien Gillen (Luxembourg) 
8 1952 Kay Werner Nielsen (Danmark)/Lucien Gillen (Luxem- bourg)
7 1951 Kay Werner Nielsen (Danmark)/Oscar Plattner (Schweiz) 
6 1939 Karel Kaers/Omar Debruycker (Belgien)
5 1937 Frans Slaats/Kees Pellenaars (Holland)
4 1936 Jan Pijnenburg/Forans Slaats (Holland)
3 1936 Albert Billiet (Belgien)/Werner Grundahl (Danmark)
2 1934 Willy Falck (Danmark)/Victor Rausch (Tyskland)
1 1934 Willy Funda/Hans Pützfeld (Tyskland) 

Share